Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

sex w ciąży

708-777-178
DOSTĘPNA
708-777-178
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Przychodzi ten moment, w którym na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski i wszystko się zmienia. Zmienia się również życie seksualne. Czy sex w ciąży jest w ogóle możliwy? Wielu ludzi, którzy staje przed obliczem dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko, ma obawy związane z bezpieczeństwem sexu w czasie ciąży.

Poza obawami dotyczącymi bezpieczeństwa, naturalnie też zmienia się popęd seksualny, który na początku ciąży bardzo spada, by powrócić w drugim i trzecim trymestrze. Sex w ciąży to temat złożony, który dotyczy spraw medycznych, ale też indywidualnego nastawienia do tematu. Część mężczyzn doświadcza większego popędu seksualnego w czasie ciąży partnerki, a część jest zniechęcona przez ciążę i uznaje, że sex w ciąży jest tematem nieistniejącym. Jest też grupa mężczyzn, która ma problem z akceptacją zmiany wyglądu kobiety w tym czasie, co też nie pomaga w życiu erotycznym.

Jedno jest pewne. Sex w ciąży nie ma wpływu na rozwój dziecka. I warto ten aspekt uświadomić sobie już na samym początku ciąży. Do największym mitów należy ten, według którego partner swoim członkiem może dotknąć dziecka, a tym samym zrobić mu krzywdę. Fizycznie nie ma takiej możliwości, ze względu na to, że dziecko zabezpieczone jest workiem owodniowym, który ten kontakt praktycznie uniemożliwia.

Wracając jednak do samego sexu w ciąży i ochoty na niego, należy zaznaczyć, że sex moze mieć pozytywny wpływ na samą ciążę i jej przebieg. Podczas stosunku, a szczególnie orgazmu, ciało kobiety produkuje endorfiny, czyli hormony szczęścia. Endorfiny są odpowiedzialne za redukcję stresu, który ma negatywny wpływa na samopoczucie kobiety w ciąży. Także relaks jest w tym okresie najważniejszy. Także jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, sex w ciąży jest wręcz wskazany.

Kolejne pozytywne skutki sexu w ciąży są związane z aspektem psychologicznym. Ciało kobiety się zmienia, a ona może czuć się mniej atrakcyjnie. Podczas zbliżenia z partnerem kobieta czuje się bardziej zmysłowo. Zmiany hormonalne w ciele mogą powodować również to, że kobieta czerpie większą satysfakcję z sexu niż do tej pory. Hormony sprawiają, że kobieta staje się bardziej zadowolona z siebie, spełnia swoją rolę biologiczną i staje się bardziej wrażliwa. Dotyczy to również dotyku, reakcji na słowa i pieszczoty. Zwiększa się dopływ krwi do narządów płciowych i te stają się jeszcze bardziej podatne na bodźce.  

Niestety te zmiany nie dotyczą wszystkich kobiet. Niektóre kobiety poprzez zmiany hormonalne czują się odwrotnie i jest to dla nich powód, by unikać sexu w ciąży.

Warto również pamiętać, że większość kobiet w pierwszych miesiącach ciąży odczuwa ogromne zmęczenie. Zmiany są bardzo dokuczliwe. Występują mdłości, zawroty głowy i senność. Ostatnią rzeczą, o jakiej myśli kobieta w ciąży jest sex. Z kolei w kolejnych miesiącach brzuch robi się coraz większy i może po prostu przeszkadzać, co również wpływa na sex w ciąży i jego komfort. To wszystko choć fizjologicznie normalne i standardowe może wpływać na oboje partnerów.

Zmiany dotyczą nie tylko kobiet. Z psychologicznego punktu widzenia w ciąży nie jest tylko kobieta, ale również mężczyzna. Mężczyzna oprócz tego, że podświadomie przygotowuje się do nowej roli to też ulega zmianom, które dzieją się w życiu kobiety. Część mężczyzn uważa, że kobiety w ciąży są wyjątkowo sexowne i wręcz szukają okazji do sex w ciąży. U innych natomiast występują obawa o dziecko i rozwijają w sobie instynkt ochronny, który polega też na tym, że poprzez sex w ciąży nie chcą zaszkodzić dziecku wywołując na przykład przedwczesny poród.

Warto zaznaczyć, że tak samo jak każda kobieta jest inna, tak samo każda ciąża przebiega inaczej. Najważniejsze są więc zalecenia lekarza i dostosowanie się do sytuacji. Może się zdarzyć, że nie będziecie mieli problemów z sexem w ciąży, a może być tak, że sex w ciąży zostanie zakazany i czeka was kilkumiesięczny okres postu. Dlatego niezbędne jest wzajemne zrozumienie i wsparcie psychiczne partnerów, by sex po ciąży był równie przyjemny co przed i w trakcie.  

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie