Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Problemy z potencją w młodym wieku

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Z uwagi na słabo rozwiniętą w Polsce edukację seksualną panuje mylne przekonanie, iż impotencja jest przypadłością dotyczącą jedynie mężczyzn w podeszłym wieku. Jest to pogląd nieprawidłowy, gdyż wiek jest jedynie jedną z przyczyn występowania tego przykrego zjawiska. Pozostałe to głównie nieprawidłowy tryb życia i czynniki psychiczne. Zwłaszcza te drugie stanowią zagrożenie. Dlatego u mężczyzn przed 30 zdarzają się przypadki niemocy seksualnej niewynikające z przyczyn fizjologicznych.

Ważne jest rozróżnienie między jednorazowym lub tymczasowym zaburzeniem a przewlekłymi zmianami. Często niemoc w łóżku dotyka nawet młodych mężczyzn na skutek alkoholu, używek lub bardzo dużej ilości stresu. Taki okazyjny brak erekcji nie jest powodem do obaw. Może jednak stanowić preludium do długotrwałego problemu, gdyż faceci są zwykle bardzo przewrażliwieni w temacie łóżkowych porażek. Istnieje nawet pojęcie impotencji psychogennej charakteryzującej się występowaniem na podłożu emocjonalnym, społecznym lub psychologicznym. Może ona pojawić się po nieudanej próbie zbliżenia, która stanowi emocjonalny cios dla mężczyzny.

Impotencja jest stanem, w którym zaburzenia erekcji występują regularnie. Nie oznacza to jednak, że stan ten jest permanentny i trzeba się z tym męczyć do końca życia. Czasami w leczeniu wystarczy zmiana trybu życia. Głównymi winowajcami zaburzeń są brak snu, papierosy, niezdrowa dieta, brak ćwiczeń i stresujący tryb życia. Przy problemach z erekcją warto się zastanowić nad zmianami, gdyż celowa abstynencja seksualna i uciekanie od problemów jak na ironię jedynie przysparzają bólu. Z drugiej strony poprawa zdrowia ogólnego zapewnia lepsze samopoczucie i wiąże się z poprawą kondycji psychicznej i seksualnej.

Leczenie jest bardziej skomplikowane w przypadku impotencji o charakterze psychogennym. W tym wypadku niemożność dostatecznego podniecenia się wynika z lęku przed niepowodzeniem, zajściem partnerki w ciąże, zakażeniem chorobą weneryczną, itp. Z wymienionych przypadków u młodych mężczyzn najczęściej problemem jest lęk przed niepowodzeniem. Widmo kompromitacji jest dla niektórych zbyt dużym obciążeniem i staje się powodem unikania seksu w ogóle. Osobnicy ci są natomiast w stanie normalnie osiągnąć erekcję i orgazm podczas masturbacji.

W przypadku impotencji o charakterze psychogennym nieocenioną pomocą będzie znalezienie odpowiedniej partnerki. Najgorsze, co może się przytrafić takiemu facetowi, to obarczająca go winą kobieta. W takich warunkach można pomarzyć o pozbyciu się z problemu. To tak, jakby iść do szpitala, gdzie lekarze uzdrawiają przy pomocy zrzutu rannego ze schodów.

Podsumowując, pierwszymi krokami na drodze do pozbycia się impotencji na tle psychicznym powinny być akceptacja problemu, wyrozumiała partnerka i zmiana stylu życia. Czynniki te przy dobrej woli są wystarczające do pozbycia się problemu. Jeżeli jednak nawet poprawa sposobu bycia i kolejne próby nie wystarczą do pozbycia się niemocy seksualnej, to pozostaje jeszcze wizyta u seksuologa. Większość facetów wzdryga się przed wizytą u specjalistów, ale po fakcie są jednak zadowoleni, że zdecydowali się na ten krok. Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie