Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Kiedy należy się spodziewać korzyści związanych z rzuceniem palenia?

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

To, że palenie negatywnie wpływa na zdrowie, w tym jakość erekcji, wiadomo już od dawna. Jak szybko należy się spodziewać pozytywnych zmian po zerwaniu z nałogiem? Zależy od części ciała, ale warto spróbować. W rzucaniu palenia z pewnością pomocna jest myśl o tym, że nasze ciało wraca do formy. Że zniknie kaszel, uczucie zmęczenia i konieczność sięgania po papierosa w chwili stresu. A jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty? Po jakim czasie etap życia związany z nałogiem mamy już całkowicie za sobą? Poniżej znajduje się harmonogram pozytywnych zmian związanych z rzucaniem papierosów. Przeczytaj je i zmotywuj się do zerwania z nałogiem!

 

Dzień 1

Już 20 minut po ostatnim papierosie obniża się tętno, a ciśnienie krwi powraca do normy. Po około 8 godzinach maleje ilość szkodliwego tlenku węgla, natomiast zwiększa się współczynnik tlenu we krwi. W ciągu 24 godz. zmniejsza się ryzyko ostrego zawału mięśnia sercowego.

Dzień 2

Po upływie 48 godz. zmysły smaku i węchu zaczynają prawidłowo funkcjonować. Potrawy nabierają nowego smaku. Zapachy stają się intensywniejsze.

14 dni – 3 miesiące
Następuje poprawa kondycji fizycznej, układ krążenia wraca do normy. Szybkość powrotu do zdrowia zależy od wieku, długości nałogu i indywidualnych uwarunkowań fizycznych.

1 do 9 miesięcy

Poprawie ulegają wydolność płuc, wydolność układu oddechowego. Objawy takie jak kaszel i zmęczenie powinny ustąpić.

1 rok

Ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną mięśnia sercowego zmniejsza się o połowę.

5 lat

Ryzyku udaru mózgu znacząco spada. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc, jamy ustnej, krtani i przełyku.

10 lat

Ryzyko zachorowania na chorobę niedokrwienną serca będzie porównywalne z osobą nigdy nie palącą.

15 lat

Ryzyko zachorowania na raka płuc będzie porównywalne z osobą nigdy nie palącą.

 

Mimo że całkowita poprawa sytuacji organizmu aż do stanu podobnego do osoby nigdy nie palącej trwa aż 15 lat, to nie powinno jednak cię to zniechęcić do rzucenia szkodliwego nałogu. Weź pod uwagę, że najważniejsza poprawa kondycji następuje już po 3 miesiącach, natomiast najbardziej uciążliwe konsekwencje nałogu, czyli trudności z oddychaniem i kaszel palacza, ustępują po 9 miesiącach. Mam nadzieję, że powyższe zestawienie da ci do myślenia i pomoże w podjęciu decyzji o rzucenia palenia, która uczyni twoje życie lepszym.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie