Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Dieta na silne nasienie

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Jeżeli znalazłeś już odpowiednią partnerkę, masz ustabilizowane życie i zacząłeś marzyć o tym, że w przyszłości usłyszysz tupot małych stópek na korytarzu swojego mieszkania, to warto jest wiedzieć co nieco o tym, jak to co spożywamy wpływa na jakość spermy. Ma to bowiem wpływ na szansę zapłodnienia kobiety, zwłaszcza u panów powyżej 35 roku życia. Jak wynika z badań medycznych, w wieku tym szansa poczęcia dziecka spada aż o 50 %.

Oprócz zwiększenia szansy zapłodnienia jest też druga niezwykle istotna korzyść z posiadania silniejszego nasienia. Zdrowsze plemniki to zdrowsze DNA. Oznacza to w pełni sprawne przekazanie kodu genetycznego, co gwałtownie zmniejsza szansę na zaistnienie nieprawidłowości genetycznych u dziecka.

1. Przeciwutleniacze, mikroelementy i witaminy

Badania zamieszczone w czasopiśmie Fertility and Sterility (oficjalny dziennik Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu) pokazują, że dieta obfita w przeciwutleniacze i mikroelementy zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia DNA. Analiza nasienia 80 mężczyzn w wieku od 20 do 80 lat, którym podawano określone dawki witamin w pożywieniu wykazała, że panowie przyjmujący więcej witaminy C mieli mniej uszkodzonego DNA od reszty.

Dobrym posunięciem jest włączenie do diety produktów zawierających powyższe składniki. Źródła antyoksydantów to przede wszystkim warzywa, owoce i orzechy. Witaminę C i A znajduje się m. in. w szpinaku, brokułach, papryce i ananasie.

2. Cynk

Ostrygi znane są ze swoich niemalże legendarnych korzyści dla libido. Jak się okazuje, zawarty w nich cynk może mieć również fenomenalny efekt na jakość spermy. Podczas badań przeprowadzonych przez Fertility and Sterylity ostrygi poddawano grupie mężczyzn u których zaobserwowano mniejszą od przeciętnej ilość plemników w spermie. Po 26 tygodniach przyjmowania ostryg w pokarmie ilość plemników zwiększyła się aż o 74 %.

Ostrygi i małże są zdecydowanie najlepszym źródłem cynku. Pozostałe produkty zawierające ten składnik pokarmowy to m.in. mięso czerwone, krewetki, orzechy, mleko, groch i jajka.

3. Kwasy Omega-3

Ryby bogate w kwasy tłuszczowe pomagają na zapewnienie lepszej jakości nasienia od mężczyzn nie posiadających tego źródła kwasów omega-3 w diecie. Nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają korzystnie również na układ krwionośny, co powinno zainteresować panów chcących polepszyć ogólną sprawność seksualną. Tłuste ryby takie jak: tuńczyk, łosoś, makrela nie dość, że zaopatrzą Cię w niezbędne składniki pokarmowe, to jeszcze zwiększą poziom dopaminy w Twoim organizmie. Jeżeli nie przepadasz za rybami, możesz również skorzystać z oleju rzepakowego lub oliwy z oliwek.

 

4. Kwas foliowy

Składnik, który w dużym stopniu zmniejsza prawdopodobieństwo zaburzeń chromosomalnych w nasieniu. Zalecany dla mężczyzn, którzy starają się o potomstwo. Bardzo istotny dla matek w okresie ciąży. Jego wysoki poziom zapewnią pomidory, wątróbka, jajka, banany, pomarańcze, brokuły, szpinak i dobre na wszystko orzechy.

 

 

 

Podsumowując, pożywienie bogate w witaminy A, C i E, kwas foliowy, kwasy tłuszczowe i cynk poprawi jakość twojego nasienia. Zastanów się nad podjęciem odpowiednich kroków, aby zrównoważyć szkodliwy wpływ starzenia i nie przegrać wyścigu o własne zdrowie.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie