Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Brak ochoty na współżycie? Przyczyny

708-777-178
DOSTĘPNA
708-777-178
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Gdy spada temperatura

To normalne, że z biegiem czasu temperatura w sypialni może ulec lekkiemu obniżeniu. Na początku związku jesteśmy sobą bardzo zafascynowani, pragniemy spędzać z partnerem każdą chwilę, a także często uprawiamy seks. Jest on namiętny, ekscytujący, nieprzewidywalny, trochę jak przygoda w niezbadane dotąd tereny. Seks na początku związku jest z pewnością bardzo intensywny zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym. Jeśli wraz z upływem czasu temperatura w sypialni spada o parę stopni, to nie jest to powód do obaw. Jeśli jednak uprawiacie seks raz w miesiącu lub jeszcze rzadziej, warto się zastanowić co powoduje brak ochoty na seks ze swoim partnerem. Długotrwały brak ochoty na współżycie może mieć różne przyczyny.

Dlaczego się nie chce?

Brak ochoty na współżycie może mieć różne przyczyny, chodź samo w sobie nie jest to problemem. Nie oznacza to jednak, że brak ochoty na seks powinno się lekceważyć, ponieważ na spadek libido wpływ mogą mieć niektóre choroby. Zazwyczaj jednak zmniejszenie ochoty na seks jest rezultatem czynników zewnętrznych.

Przyczyny:

STRES – okazuje się, że stan przewlekłego napięcia oraz stresu zdecydowanie nie sprzyja miłosnym uniesieniom, zwłaszcza gdy gonią nas terminy, piętrzą nam się rzeczy do załatwienia, a my zastanawiamy się co jeszcze i kiedy możemy zrobić.

ZMĘCZENIE – to kolejny zabójca libido. Na naszą codzienność składa się wiele obowiązków-praca, dzieci, prowadzenie domu. Gdy po całym dniu mamy w końcu czas dla siebie, to jedyną rzeczą, o której tak naprawdę marzymy to głęboki, niczym nie zakłócony sen.

LEKI – zażywanie niektórych leków, w szczególności długotrwałe może mieć wpływ na obniżenie popędu seksualnego. Uważa się, że największy wpływ na spadek libido mają leki, stosowane w farmakoterapii depresji, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, leki [psychotropowe oraz uspokajające, a także leki przeciwpadaczkowe.

ANTYKONCEPCJA HORMONALNA – choć niesie za sobą wiele korzyści, ten rodzaj ma także skutki uboczne. Uważa się, że antykoncepcja doustna, szczególnie źle dobrana może znacznie wpływać na zmniejszenie popędu seksualnego u kobiet.

DZIECKO – pojawienie się nowego członka rodziny związane jest z wielką radością, ale niesie za sobą również wiele wyzwań i zmianę sposobu dotychczasowego funkcjonowania o trzysta sześćdziesiąt stopni. Ponadto, w okresie karmienia piersią poziom kobiecych hormonów jest bardzo niski, co również ma wpływ na spadek libido.

UŻYWKI – alkohol, papierosy, narkotyki- to wszystko szkodzi naszemu zdrowiu oraz naszemu libido wpływając na układ nerwowy oraz krwionośny. O ile lampka wina nie stanowi zagrożenia, o tyle nadmierne spożycie alkoholu może również powodować problemy z erekcją.

Przyczyn braku ochoty na współżycie może być naprawdę wiele, a powyższe to tylko niektóre z nich. Nie warto podnosić alarmu, gdy partner sporadycznie stwierdzi, że dziś nie ma ochoty. Jeśli jednak taka sytuacja się nagminnie powtarza, warto porozmawiać szczerze z partnerem o swoich obawach i wspólnie zastanowić się gdzie tkwi problem.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie