Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Bezpieczny seks?

708-777-178
DOSTĘPNA
708-777-178
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Wiele mówi się o tym jak ważna jest edukacja seksualna, zwłaszcza na etapie dojrzewania, gdy w ciele młodego człowieka szaleją hormony i zaczynają zachodzić pierwsze zmiany, nie tylko w jego ciele, ale również w sposobie postrzegania pewnych kwestii, choćby nawet płci przeciwnej. Wiele się na ten temat mówi, ale tak naprawdę nikt dojrzewającemu człowiekowi nie daje na wstępie pakietu praktycznych i życiowych wskazówek jak funkcjonują pewne mechanizmy, jak radzić sobie ze swoją seksualnością, jakie są konsekwencje tych zmian. Na tacy podawana jest sucha teoria, którą młody człowiek nie do końca rozumie, a co więcej boi się pytać. Osoba decydująca się na rozpoczęcie współżycia powinna mieć świadomość, że seks powinien być przede wszystkim bezpieczny. Tymczasem wielu młodych ludzi żyje w przekonaniu, że sex bez wytrysku to skuteczna metoda antykoncepcji.

Chodź to może być trudne, bądź rozsądny

Chodzi o to, że oczywiście każdy by chciał, żeby seks był czymś spontanicznym, ale jeśli decydujesz się na rozpoczęcie współżycia pomyśl o antykoncepcji. Nie tylko ze względu na niechcianą ciążę, ale również ze względu na ryzyko zrażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową i w najgorszym wypadku AIDS. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań oraz środków antykoncepcyjnych, dzięki czemu można zastosować rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

STOSUNEK PRZERYWANY – przez wiele par uznawany jest jako środek zapobiegający ciąży. Teoretycznie sex bez wytrysku w pochwie nie będzie skutkował zapłodnieniem. Zdarza się jednak, choć niezwykle rzadko, że do zapłodnienia dochodzi przez preejakulat, czyli wydzielinę w z penisa, w której znajdują się plemniki. Ponad to, stosunek przerywany wymaga ogromnej samokontroli partnera, pojawia się bowiem ryzyko niekontrolowanego wytrysku.

PREZERWATYWA – lub kondom, jak kto woli. To najłatwiej dostępna i najtańsza metoda antykoncepcji, na którą nie potrzeba recepty. Prezerwatywę należy zakładać zawsze w stanie wzwodu, przed penetracją. Jeśli będzie ona źle założona to może pęknąć i będzie nieskuteczna. Warto także zwrócić uwagę, żeby nie była przeterminowana.

TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE – są najskuteczniejszą formą zapobiegania ciąży. Tabletki zawierają hormony, które przyjmowane codziennie o stałej porze powodują zahamowanie owulacji u kobiet. Tabletki antykoncepcyjne przepisuje lekarz ginekolog po konsultacji z pacjentką.

GLOBULKI ANTYKONCEPCYJNE – stosuje się ją przed każdym stosunkiem. Jak to zrobić? Należy ja umieścić głęboki w pochwie na 15 minut przed stosunkiem, a czas jej rozpuszczania to co najmniej 5 do 10 minut. Środki zawarte w globulce unieruchamiają i niszczą plemniki. Warto, by kobieta podczas stosunku zachowała pozycję leżąca, by zapobiec wypłynięciu środka z pochwy.

Rozpoczęcie współżycia to naprawdę ważna sprawa i trzeba podejść do tego z głową. Obojętnie, czy zdecydujecie się z partnerem na stosunek i sex bez wytrysku, globulki czy kondomy, to żadna z tych metod zapobiegania ciąży nie daje stuprocentowej ochrony przed zapłodnieniem. No może jedna- wstrzemięźliwość.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie