Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Sukces i jego 12 ojców

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Kiedyś za osiągnięcie sukcesu w życiu uznawano zdobycie tylko dwóch rzeczy – władzy i pieniędzy. No, może przesadziłem z tym „tylko”, w końcu nie tak łatwo jest zdobyć pieniądze i posłuch wśród ludzi. Czasy się jednak zmieniły, jak również priorytety ludzi. Dzisiaj wiele społeczeństw jest przemęczonych i przesiąkniętych stresem zawodowym. Taki paradoks cywilizacji – niby nigdy nie mieliśmy jeszcze tak wiele, a jednak nigdy aż tak mocno nie czuliśmy, że czegoś nam brakuje. Wielu ludzi zaczęło zauważać, że same pieniądze i władza nie dają szczęścia. Badania przeprowadzone wśród amerykańskich pracowników wykazały, że dzisiaj definicja sukcesu jest dużo bardziej złożona, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Mówi się, że sukces ma wielu ojców. Ściśle mówiąc to dwunastu.

 1. Zdrowie
  Aż 85% ankietowanych uznało tą wartość za bardzo istotną. Trudno mi z tym polemizować, bo sam mam podobne zdanie. Zdrowie jest ważniejsze od kasy. Możesz mieć połowę pieniędzy tego świata, ale nie kupisz sobie za nich nowych nóg, rąk, czy mózgu. Jak przyjdzie nieuleczalna choroba, to równie dobrze zamiast prawdziwych pieniędzy mógłbyś mieć te z Monopoly. Efekt będzie taki sam.
 2. Czas na ważne sprawy
  Kojarzysz ten oklepany na wszystkie możliwe sposoby motyw z amerykańskich filmów, kiedy ojciec obiecuje dziecku, że zjawi się na jego urodzinach, ale powstrzymuje go nawał pracy? Chyba ma pewne poparcie w rzeczywistości, bo aż 83 % ludzi pragnęłoby, żeby zawsze mieć czas na najważniejsze sprawy.
 3. Dobre małżeństwo/związek
  Zawsze żywiłem pogląd, że obok rozwoju zawodowego i zdrowia życie uczuciowe jest bardzo ważne. Nie ma nic złego w byciu singlem, ale całkowite stronienie od płci przeciwnej to bardzo kiepski pomysł. Wiedzą o tym ci wszyscy, którzy na starość kończą ze zgrają psów lub kotów. Niezbyt ciekawa perspektywa.
 4. Wiedza, jak wydawać pieniądze
  Pamiętasz może jeszcze tą biblijną opowieść o talentach? Na pewno miałeś ją na religii. Jest to opowiadanie o 3 synach, którzy dostali od ojca po kilka talentów (taka waluta). Jeden poszedł w świat i je rozmnożył , drugi to samo, a trzeci zakopał w ziemi. Po roku się spotkali i pokazali ojcu, co zrobili z pieniędzmi. Ten co zakopał zamiast podziękowania dostał burę. Nie wystarczy tylko mieć pieniędzy. 81% respondentów uważa, że trzeba je jeszcze mądrze inwestować.
 5. Zbalansowanie między życiem zawodowym a prywatnym
  Miałeś kiedyś sytuację, kiedy szef wymagał od ciebie, żeby zostać po godzinach w jakiejś ważnej firmowej sprawie? Jeżeli nie to albo robisz w urzędzie albo jesteś bezrobotny. W każdym razie 79% ludzi najwyraźniej ma ten problem, bo chcieliby uporządkowanej relacji między życiem zawodowym a osobistym.
 6. Praca którą kochasz
  „W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi, ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie – co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.”

 7. Wystarczająco dużo czasu na zainteresowania
  Dzięki pracy masz co włożyć do garnka. Nie ma się co więc spierać, że jest niepotrzebna. Jeżeli jednak po zapracowaniu sobie na koszty utrzymania kończysz już dzień, to tak jakby życie przeciekało ci przez palce. 69% ankietowanych popiera ten pogląd. Pamiętaj: sens życia umiera bez pasji.
 8. Sprawność fizyczna
  Szczerze wierzę, że ciało jest tak naprawdę jedyną rzeczą, jaka do nas należy. Wszystko inne możesz stracić i będziesz miał jeszcze szansę na egzystencję. Tracisz ciało i jest już game over. Możesz więc dbać o swoją sprawność fizyczną lub dbać o stan zapełnienia lodówki. 66% Amerykanów twierdzi, ze wolą wysiłek. Hmmm, po ich wyglądzie bym się nie zorientował.
 9. Przeżywanie nowych doświadczeń
  Narty, snowboard, surfing, windsurfing, podróżowanie po świecie, skoki spadochronowe, szybkie motory, kuchnie innych kultur – jest pewnie z kilka tysięcy rzeczy, które można by zrobić w życiu, gdyby tylko chcieć. Każda nowa napotkana dziewczyna to też w pewnym sensie możliwość nowego doświadczenia. A ja tu siedzę i piszę, zamiast iść na miasto coś poderwać.
 10. Nauka nowych rzeczy
  Podobno człowiek uczy się całe życie. Ta prawda dotyczy jedynie tych, którzy coś w tym życiu osiągają. Jak już wiele razy powtarzałem, praktycznie wszystko co robimy poza oddychaniem jest umiejętnością. Uwodzenie kobiet, seks, radzenie sobie ze stresem i niepowodzeniami, odwaga – nasza sprawność w tych dziedzinach to suma doświadczenia i wprawy w radzeniu sobie z daną sytuacją. 61% ankietowanych uznaje naukę nowych rzeczy za istotną.
 11. Pieniądze
  No i dochodzimy do sedna sprawy. Co tu dużo gadać, bez kasy nie byłbyś w stanie sobie kupić nawet lizaka za 10 groszy. Nie słuchaj tych, którzy mówią że pieniądze szczęścia nie dają. OK, pieniądze może i nie czynią człowieka szczęśliwym ale przynajmniej pomagają komfortowo być nieszczęśliwym.
 12. Władza
  Któż by nie chciał mieć pełną niezależność nie tylko w stosunku do siebie, ale również wielki wpływ na innych. Możliwość decydowania o losie tysięcy, jeżeli nie milionów ludzi, mnóstwo chętnych kobiet i obiady na koszt podatników. Fajna rzecz we wszystkich krajach poza Koreą Północną. Tam władza wiąże się z byciem jedyną grubą osobą w państwie. Ależ to musi demotywować.

Zastanawiające jest to, że większość ludzi uznaje powyższe wartości za bardzo istotne w życiu, natomiast stosunkowo rzadko je osiągają. Znaczy to o tym, że ludzie już dojrzali do myśli, że w życiu nie liczą się tylko pieniądze, ale nie mają dość siły i sprytu, by skutecznie dążyć do tych wartości. A szkoda, bo osiągnięcie sukcesu w życiu wcale nie jest niemożliwe. Wystarczy wierzyć w swoje marzenia i konsekwentnie do nich dążyć. Reszta przyjdzie sama.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie