Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Sposoby na dobry sen i wysokie poziomy energii

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Według niektórych badań problemy z zasypianiem dotyczą aż 15-35% społeczeństwa. Za zaburzenia snu uznaje się już sytuacje, gdy przynajmniej 4 razy w tygodniu zasypianie trwa dłużej niż 30 minut. Bezsenność jest jednym z wrogów ustabilizowanego życia. Skutecznie odbiera ona siły na seks i inne przyjemności. Jest tak, gdyż niewyspanie wzmaga stres i osłabia naturalny popęd seksualny. Ciężko jest zachować w ciągu dnia wysokie poziomy energii, a co dopiero w nocy. Dlatego, jeżeli masz problemy z zasypianiem, powinieneś zastanowić się nad podjęciem stosownych kroków zapobiegawczych.

 

Pierwsze, co trzeba zrozumieć przed podjęciem walki z bezsennością, to fakt, iż za brak snu odpowiada głównie nasza psychika. Zdrowie fizyczne rzadko jest tu winowajcą. Innymi słowy, pozbywając się złych nawyków i wykonując kilka prostych posunięć, można skutecznie wyleczyć nieprawidłowości związane z zasypianiem.

1)      Przygotuj swoje leże

Działania mające na celu przywrócenie naturalnego cyklu aktywność i wypoczynku warto zacząć od sypialni. Powinna ona spełniać pewne warunki by nie przeszkadzać w zasypianiu. Przy zbyt dużej temperaturze organizm jest bardziej skłonny do aktywności, przy zbyt niskiej – do bezczynności. Dobierz do swoich potrzeb umiarkowaną temperaturę. Przyjmuje się, że optymalna temperatura pokoju to około 20o. Dobrym pomysłem jest również przewietrzenie pokoju przed snem. Świeże powietrze wywoła lepsze samopoczucie następnego dnia.

 

2)      Łóżko służy do spania

Wiele ludzi używa łóżka nie tylko do spania. Jest ono powszechnie wykorzystywane do takich czynności, jak czytanie książek, granie, oglądanie telewizji lub po prostu siedzenie. Powoduje to, że mózg nie wie, kiedy jest pora wypoczynku, a kiedy ma aktywnie działać. Tą sprzeczność można wyeliminować poprzez kładzenie się do łóżka dopiero idąc spać. Unikaj używania legowiska do czynności pośrednich i wykorzystuj je do tego, do czego jest przeznaczone. Wyjątkiem może być seks, gdyż następująca po nim faza błogostanu ułatwia zasypianie.

 

3)      Światło jest wrogiem snu

Unikaj spania przy zapalonych źródłach światła. Najłatwiej organizm zasypia w ciemności, gdyż wtedy wydziela najwięcej melatoniny – hormonu odpowiedzialnego za kontrolę rytmów okołodobowych, czyli stanów snu i czuwania. W celu ułatwienia sobie zasypiania powinieneś więc zadbać o odpowiednią atmosferę i brak naświetlenia.

4)       Nawyki myślowe

To, o czym myślimy przed zaśnięciem, ma ogromne znaczenie z punktu widzenia naszej psychiki. Unikaj wmawiania sobie „Dzisiaj będę miał problemy z zaśnięciem” i spróbuj pomyśleć coś w stylu „dzisiaj się wyśpię”. Sposób ten wydaje się trywialny, ale nie należy go lekceważyć, gdyż zdecydowana większość naszych procesów myślowych kierowana jest przez podświadomość. Świadomość natomiast wykorzystuje jedynie ułamek potencjału mózgu, dlatego zadbaj o pozytywne myślenie. Nie staraj się również za bardzo analizować rozmaitych sytuacji ze swojego życia. Utrudni Ci to zaśnięcie, a rano i tak nie będziesz już pamiętał tego, o czym myślałeś w nocy.

 

5)      Potęga koncentracji

Zapewne większość z Was zna stary sposób na zasypianie polegający na liczeniu w głowie baranów. Ma on pewną skuteczność, gdyż rozwija wyobraźnię i koncentrację. Kluczem do zasypiania jest kontrola nad myślami, a takową właśnie daje Ci koncentracja. Następnym razem, kiedy znajdziesz się w łóżku, wyobrażaj sobie rzeczone barany lub np. owoce. Spróbuj wyobrażać sobie nie tylko obrazy, ale też dźwięki, zapachy i wrażenia dotykowe obiektów. Większe skupienie umożliwi Ci sprawne zasypianie.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie