Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Seks pierwszy raz – bać się czy nie?

708-777-178
DOSTĘPNA
708-777-178
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Pierwszy raz

Bez wątpienia pierwszy raz jest bardzo ważnym doświadczeniem dla młodego człowieka, zarówno kobiety jak i mężczyzny. Jest niesłychanie ważny dla psychiki młodego człowieka, zwłaszcza kobiety. To jaki będzie seks po raz pierwszy może wręcz zaważyć na całym jej późniejszym życiu seksualnym. Nie bez powodu z pierwszym razem wiążą się lęk, obawy oraz niepewność. Ponad to każdy by chciał, żeby seks po raz pierwszy odbył się raczej spontanicznie, zainicjowany chwilą. Jednak z pewnego punktu widzenia do pierwszego razu lepiej jest się przygotować.

Ważne

Najważniejsza kwestia to świadome podjęcie decyzji o rozpoczęciu współżycia i uprawianiu seksu po raz pierwszy. Jeśli którakolwiek ze stron nie jest pewna czy chce uprawiać seks, ma jakiekolwiek wątpliwości z tym związane, to sygnał, że decyzja o rozpoczęciu współżycia powinna być odłożona na później. Nie może być również mowy o tym, by stosunek odbył się bez zgody którejś z partnerów, w wyniku szantażu lub wymuszenia i nacisku. Szalenie ważne aby w sferę życia seksualnego wkroczyć z osobą, której w pełni ufamy. Tylko w taki sposób zbudujemy fundament dla dalszego satysfakcjonującego życia seksualnego.

Myśl

Najlepiej za siebie i za partnera. Serio. Uprawianie seksu po raz pierwszy związany jest wieloma przyjemnymi doświadczeniami, ale i konsekwencjami. Jeśli nie zakładacie z góry możliwości prokreacji, a rzadko która para chce podczas pierwszego razu spłodzić dziecko, to przygotujcie się wcześniej i pomyślcie o wyborze antykoncepcji. Ciężar odpowiedzialności za wybór środka zabezpieczającego przed ciążą powinien leżeć na obu partnerach. Na rynku jest wiele metod i środków zapobiegania niechcianej ciąży, ale tak naprawdę żadna nie daje stuprocentowej gwarancji. Najpopularniejszą formą zabezpieczenia są prezerwatywy. Jest to najłatwiej dostępna i najtańsza forma antykoncepcji. Jej skuteczność w pewnym stopniu uzależniona jest od właściwego założenia- źle założona na członek, może pęknąć podczas stosunku. Prezerwatywa, oprócz zapobieganiu ciąży chroni również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ponadto na rynku dostępne są globulki dopochwowe, doustna antykoncepcja hormonalna, krążki dopochwowe oraz plastry hormonalne i zastrzyki.

Co dalej?

Uprawianie seksu pierwszy raz wymaga dojrzałości obojga partnerów. Dobrze jest zadbać o to, by pierwszy raz odbył się w odpowiedniej atmosferze i był miłym doświadczeniem dla partnerów. Warto zadbać o miejsce, ale również o to by nikt wam w tym czasie nie przeszkadzał. Ważne byście mieli dla siebie dużo czasu, podczas pierwszego razu pośpiech jest bowiem nie wskazany. Podczas pierwszego stosunku partner kobiety powinien wyć wyjątkowo ostrożny i delikatny. Dla kobiety stosunek może okazać się bolesny, między innymi ze względu na deflorację błony dziewiczej. Na pierwszy raz dobrze jest wybrać pozycję misjonarską, która nie jest wymagająca, a partnerom stwarza poczucie bliskości. Mężczyzna rozpoczynając penetrację, powinien zachować ostrożność i unikać z początku gwałtownych ruchów, by zmniejszyć uczucie rozpierania. Dobrze jest też zadbać o dodatkowe nawilżenie stref intymnych, które zmniejszy dyskomfort podczas stosunku. Dzięki temu seks po raz pierwszy nie będzie dla kobiety przykrym wspomnieniem.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie