Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Seks po cesarce – jak i kiedy?

708-777-178
DOSTĘPNA
708-777-178
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Przyjście na świat dziecka związane jest z wielką radością, szczęściem, ale również ogromnym życiowym wyzwaniem. Dziecko wywraca nasz świat do góry nogami, zwłaszcza po narodzinach, a każda sfera życia uzależniona jest właśnie od niego. Seks po pojawieniu się dziecka na świecie jest niezwykle istotny dla relacji w związku. Wiele par ma obawy oraz wiele wątpliwości co do tego, kiedy można rozpocząć ponowne współżycie po porodzie, a zwłaszcza jeśli dziecko nie przyszło na świat dzięki siłom natury, ale poprzez cesarskie cięcie. Jak to zatem jest z seksem po cesarce?

Seks po cesarce – kiedy można zacząć?

To jedno z często zadawanych pytań przez świeżo upieczonych rodziców. Obawy są naturalne i w pełni uzasadnione. Ciało kobiety po porodzie przechodzi prawdziwy, ogromny wysiłek podobnie ma się rzecz po cesarskim cięciu. Poród poprzez cesarskie cięcie związany jest jednak z większą rekonwalescencją, a ponad to związany jest z raną pooperacyjną, którą należy pielęgnować i systematycznie zmieniać specjalny opatrunek. Opatrunek ten zazwyczaj zostaje zdjęty na drugą dobę po operacji. Przy cesarskim cięciu najczęściej wykonuje się cięcie w poprzek, tuż nad spojeniem łonowym. Ranie może towarzyszyć również miejscowa tkliwość podbrzusza, a szwy są ściągane dopiero o zagojeniu się rany i odpadnięciu strupków. Często blizna pooperacyjna boli jeszcze kilka tygodni po zabiegu, może ciągnąć oraz sprawiać ogólny dyskomfort.

Kiedy można rozpocząć współżycie?

Tak naprawdę decyzja o seksie po cesarce jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od indywidualnego stanu kobiety, to jest jej kondycji psychicznej oraz fizycznej, a także od procesu regeneracji organizmu oraz gojenia się ran. Pierwsze dni po porodzie kobieta powinna poświęcić na odpoczynek. Zaleca się by z seksem po porodzie wstrzymać się około sześciu tygodni, ponieważ tyle trwa okres połogu. Mówi się jednak, że seks po cesarce jest możliwy szybciej, niż jak to jest w przypadku tradycyjnego porodu. Wynika to z faktu, że cięcie jest niejako operacją chirurgiczną, a drogi rodne kobiety nie są narażone w tedy na wielkie obciążenie, jak to jest w przypadku porodu naturalnego. Mięśnie pochwy nie zostają rozciągnięte, dzięki temu kobieta może odczuwać większą przyjemność podczas stosunku. Są jednak opinie, zgodnie z którymi panie po cesarskim cięciu również mogą odczuwać ból podczas stosunku od sześciu do nawet dwunastu miesięcy po porodzie.

Jakich pozycji unikać po porodzie?

Bez względu na to w jaki sposób odbywał się poród, seks po porodzie siłami natury, jak i po cesarskim cięciu powinien być niezwykle ostrożny. Podczas seksu po cesarce należy wybierać takie pozycje, które będą wywierać jak najmniejszy nacisk na krocze oraz będą jak najmniej obciążać mięśnie pochwy. Nie wskazana jest również stymulacja oralna partnerki, aż do całkowitego wygojenia, by zminimalizować ryzyko infekcji dróg rodnych, to jest pochwy oraz macicy.

Komentarze:
2021-05-15 07:54:20Piotrek napisał/a: Hej śliczna możesz mi pomóc
2021-05-15 12:23:51Seks po cesarce – jak i kiedy? napisał/a: Jasne, że mogę. Zadzwoń do mnie ;)
2021-05-08 17:46:12Piotrek napisał/a: Oj ale jesteś śliczna ale bym chciał cie
2021-05-09 14:28:40Seks po cesarce – jak i kiedy? napisał/a: Zadzwoń to może się dogadamy ;)

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie