Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Ćwiczenia jogi, które pomogą ci w łóżku

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Niekwestionowaną zaletą trenowania jogi jest to, iż większość pozycji w niej zawarta jest w mniejszym lub w większym stopniu podobna do pozycji seksualnych. Dodatkowo wzmacnia ona określone partie mięśni i układ krwionośny. Jeżeli masz trochę wolnego czasu i chęci, możesz wypróbować poniższy zestaw ćwiczeń. Nie wymagają one skomplikowanego sprzętu, więc możesz je wykonywać w domowych warunkach.

 

1.     Pozycja krzesła (Utkasana)

Stań z rękami wyprostowanymi wzdłuż tułowia. Zegnij kolana. Następnie wyciągnij ręce do góry i mocno złącz uda. Wyobraź sobie, że czubkami palców starasz się dotknąć nieba.

Lekko zegnij plecy. Postaraj się nieco wciągnąć miednicę.

Dla lepszych efektów możesz podwinąć palce stóp do góry i mocnej naciskać piętami na podłoże.

 

 

2.       Pozycja płaszczyzny pochyłej (Vasisthasana)

Ćwiczenie służące wzmocnieniu całego ciała. Połóż się na podłodze. Następnie przewróć się na prawy bok mając jednocześnie złączone stopy. Ciężar ciała oprzyj na wyciągniętej ręce. Drugą rękę wyciągnij w stronę nieba. Staraj się utrzymać  ręce w jednej płaszczyźnie. Ciało również powinno znajdować się w linii prostej. Użyj mięśni brzucha, jeżeli poczujesz, że opadają Ci biodra. Wytrzymaj w tej pozycji  5 oddechów, a następnie powtórz ćwiczenie, tym razem na drugiej stronie.

Pełna wersja tego ćwiczenia zakłada  jeszcze podniesienie nogi zewnętrznej prostopadle do podłoża, jednak jest to wersja dla bardziej zaawansowanych praktykantów.

 

3.       Pozycja wojownika II (Virabhadrasana II)

Ta poza pozwala na wzmocnienie nóg. Nazwa wzięła się stąd, że technika ta pozwala na wyzwolenie wewnętrznego wojownika  w postaci ukrytych pokładów siły i energii.

Z pozycji stojącej zrób krok i rozstaw nogi tak, jak na zdjęciu. Wznieś ręce równolegle do podłoża i utrzymuj je w jednej linii. Dłonie powinny być skierowane ku dołowi. Zwróć uwagę, że stopa nogi z przodu ciała powinna być skierowana do przodu, a stopa nogi z tyłu powinna być obrócona pod kątem 90o.

Wytrzymaj w tej pozycji przynajmniej kilka oddechów. Powtórz ćwiczenie z drugą nogą wysuniętą do przodu

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie