Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Andropauza i jej objawy

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Menopauza, czyli przekwitanie, polega na całkowitym zaniku zdolności kobiety do reprodukcji. Zwykle pojawia się miedzy 45. a 55. rokiem życia, a jej główny objaw to zanik miesiączkowania. Andropauza, czyli męska wersja przekwitania, różni się tym, że w naszym przypadku nic się tak naprawdę nie kończy.

Temat menopauzy u kobiet był już poruszany wielokrotnie w telewizji, książkach i prasie. A jak ma się do tego sytuacja w przypadku mężczyzn? Czy faceci też doświadczają podobnego procesu? Owszem, ale w inny sposób. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że nazwa „męska menopauza” jest wyjątkowo nietrafiona. U kobiet na skutek przekwitania spada poziom estrogenu, często zwanych również hormonami żeńskimi. U mężczyzn spada natomiast stężenie najważniejszych hormonów – androgenów gonadalnych, z których najbardziej znany jest testosteron. Stąd nazwa przypadłości – zespół andropauzalny (nazwa medyczna andropauzy). Najgorsze jest to, że andropauza może zacząć się objawiać u mężczyzn już po 35. roku życia, choć zwykle następuje około 50 roku życia. Objawy różnią się w zależności od osoby.

Możliwe objawy  

– zmiany w zakresie funkcji seksualnych: zaburzenia erekcji, mniej spontanicznych erekcji po śnie, mniejsza ochota na seks, mniejsza płodność, spadek satysfakcji z życia seksualnego.

– spadek wydzielania się hormonu wzrostu i DHEA (hormon sterydowy wpływający na psychikę i stan zdrowia).

– ogólne osłabienie organizmu, sporadyczne bóle, problemy ze snem

– kłopoty z pamięcią i koncentracją, wahania nastrojów i ogólna drażliwość

– spadek mięśni (o około 25%) i wzrost tkanki tłuszczowej, zwłaszcza na brzuchu

 

Co robić, by dłużej cieszyć się pełnią zdrowia?

Dość już o skutkach, teraz skupimy się na przyczynach i ich eliminacji. Wielu lekarzy zgodnie twierdzi, że objawy andropauzy są bardziej zależne od stylu życia niż od wieku. Palenie papierosów, nadmiar alkoholu, brak ćwiczeń, zła dieta i dużo stresu – to najwięksi cisi zabójcy naszych czasów. Dodatkowym czynnikiem mogącym przyspieszyć ten proces są przebyte choroby, a zwłaszcza miażdżyca i cukrzyca. Ostatnim bodźcem negatywnie wpływającym na szybkość pojawienia się zespołu andropauzalnego są uwarunkowania genetyczne. Nie jest to czynnik, na który ma się wpływ, ale można przynajmniej zaobserwować pojawiające się objawy andropauzy u swojego ojca, co daje nam pewno ogólne rozeznanie, kiedy przypadłość ta może nas dosięgnąć.

Co możesz zrobić, żeby opóźnić objawy andropauzy:

– ćwicz regularnie

– rzuć palenie

– możesz pić, ale staraj się unikać upijania się do nieprzytomności co drugi dzień

– zaplanuj sobie dietę bogatą w pełnowartościowe produkty, unikaj nadmiaru tłuszczy i pustych kalorii dieta

– unikaj stresu, gdy jest to możliwe. Staraj się znaleźć sobie przynajmniej 15 min dziennie tylko dla siebie,

– bądź szczery ze swoim lekarzem, staraj się skorzystać z jego pomocy w wyeliminowaniu niepożądanych objawów

Zakończę ten temat pozytywnym akcentem. Możliwe jest zapłodnienie partnerki nawet po 70. roku życia, tak więc wszystko zależy jedynie od naszego nastawienia. Zdrowie i funkcje gonad nie ustają z dnia na dzień. Można żyć pełnią życia bez utraty męskości nawet w podeszłym wieku.

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie