Zadzwoń by dobrze się zabawić 708 777 178
📞 Kliknij i zadzwoń

Czy rozmiar może wpłynąć na ocenę męskiej atrakcyjności przez kobiety?

708-777-178 wew 999
DOSTĘPNA
708-777-178 wew 999
📞 Kliknij i zadzwoń ✉️ Kliknij i napisz za darmo 📲 Zamów rozmowę ze mną
Chcesz napisać lub zadzwonić?
708-777-178 wew. 999 Tylko 4,92 zł/min
NIGHT. pod nr: 79980 (3,69 zł/sms)

Pytania dotyczące związku wielkości członka z oceną jego atrakcyjności przez kobiety zaprzątały myśli mężczyzn już od wielu wieków. Nic w tym dziwnego, gdyż męska natura narzuca nam rywalizację z innymi samcami w kwestiach walki o kobiety. Wszystko, co może nam dać szansę na wyprzedzenie konkurencji, choćby o krok, jest cenną informacją.

Badania naukowe przeprowadzone na Uniwersytecie w Ottawie, którym przewodniczył doktor Brian Mautz, miały na celu określenie, czy rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiet przy wyborze partnera. Zebrano 105 heteroseksualnych kobiet, których średni  wiek wynosił około 26 lat. Kobiety miały za zadanie określić w siedmiostopniowej skali atrakcyjność  wirtualnych obrazów przypominających manekiny. Te trójwymiarowe sylwetki były przedstawione w jednym kolorze, nago i bez włosów. Nie było również widać twarzy. Miało to na celu zwrócenie uwagi jedynie na wzrost, kształt ciała i rozmiar członka w stanie spoczynku. Modele były wzorowane na prawdziwych mężczyznach o zróżnicowanym wieku i wyglądzie.

Powodem uczonych do przeprowadzenia działania była chęć lepszego zrozumienia wpływu ewolucji na wielkość członka. Co ciekawe, ludzie mają relatywnie największe penisy wśród ssaków. Oznacza to, że z ewolucyjnego punktu widzenia wielkość penisa ma znaczenie, inaczej mielibyśmy przyrodzenia podobne do innych ssaków. Najgorzej w tej klasyfikacji mają goryle, które są posiadaczami najmniejszych członków.

Wyniki badań przeczą obecnemu przekonaniu, że rozmiar nie ma znaczenia. Okazało się, że posiadacze większych przyrodzeń byli oceniani wyżej od tych z mniej okazałymi instrumentami. Różnica ta była taka, jak u wysokich i niższych mężczyzn. Cechy te jednak nie negowały się wzajemnie. Niski mężczyzna z większym członkiem był oceniany lepiej niż równy mu posiadacz małego prącia, jednakże wysocy, hojnie obdarzeni samce byli na szczycie listy.

Naukowcy doszli do wniosku, iż prawdopodobnie kobiety postrzegają samców z większym prąciem jako bardziej odpowiednich kandydatów na partnerów. Większe przyrodzenie miałoby się wiązać z lepszą jakością nasienia i większą szansą na zapłodnienie, jak również na spłodzenie zdrowego potomstwa. W czasach, gdy nasi pierwotni przodkowie chodzili jeszcze bez ubrań, rozmiar penisa był równoznaczny ze wzrostem w poszukiwaniu idealnego samca do kopulacji.

Badanie nie przesądza o tym, że wielkość członka jest niezwykle istotna. Pokazuje natomiast, że ma ona podobny efekt, jak wysoki wzrost – powoduje wzrost atrakcyjności.  Należy jednak  wziąć pod uwagę, że badania nie uwzględniały innych czynników mających duży wpływ na wybór partnera w naszym kręgu kulturowym. Te czynniki to przede wszystkim osobowość, zamożność i zachowanie mężczyzny w stosunku do kobiety. Sam wygląd nie jest jedynym kryterium, jednak ma duży wpływ na ocenę mężczyzny przez kobiety.

      Źródło: Mautz BS, Wong BMB, Peters R, Jennions MD. 2013. “Penis size interacts with body shape and height to influence male attractiveness.”

Komentarze:

Napisz komentarz

Nasze erotyczne historie